Zatrzymaj czas - jak możesz zadbać o swoją urodę?

Zatrzymaj czas - jak możesz zadbać o swoją urodę?

Zachowanie młodego wyglądu przez możliwie jak najdłuższy czas to pragnienie wielu kobiet. Co prawda nie da się zatrzymać mijającego czasu, jednak dzięki współczesnemu rozwojowi kosmetologii można skutecznie opóźnić procesy starzenia. W jaki sposób? Jakie zabiegi warto wykonywać?

Zacznij od domowej pielęgnacji

Bez względu na to, z jakich zabiegów kosmetologicznych będziesz korzystać - nie licz na długofalowe rezultaty, jeśli nie popracujesz nad swoją domową rutyną pielęgnacyjną. O czym konkretnie mowa? W pierwszej kolejności warto skupić się na skutecznym oczyszczaniu. Najlepiej działać dwuetapowo - w pierwszej kolejności pozbędziesz się makijażu, a w kolejnym kroku - sebum i zanieczyszczeń. Po umyciu cery ważnym etapem jest przywrócenie jej właściwego poziomu pH poprzez użycie toniku, a następnie - nałożenie odpowiedniego kremu.

Pamiętaj o systematycznym złuszczaniu

Prawidłowe oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń, tonizowanie oraz nawilżanie to dobry początek w drodze do odpowiedniej pielęgnacji cery. Warto też systematycznie usuwać martwy naskórek - możesz to robić np. w domu, używając peelingów enzymatycznych. Kosmetolog z kolei zaproponuje Ci np. kwasy dobrane do Twojego rodzaju skóry, peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazję. Możliwości jest naprawdę mnóstwo - pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru. W przeciwnym razie może dojść do odwrotnego efektu od tego zamierzonego i w rezultacie może dojść do pogorszenia stanu cery np. z racji pozbycia się bariery hydrolipidowej.

Mezoterapia igłowa w Poznaniu pomoże Ci zachować młody wygląd

Świetnym uzupełnieniem zarówno domowej pielęgnacji jak i innych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych będzie mezoterapia igłowa. Poznań stanowi przykład miasta, w którym bezproblemowo znajdziesz zaufany gabinet prowadzony przez wykwalifikowanych specjalistów. Na jakie efekty możesz liczyć dzięki zastosowaniu tego zabiegu?

Na uwagę zasługuje przede wszystkim spłycenie zmarszczek, zwiększenie gęstości skóry, rozjaśnienie i poprawa jędrności. Niewielkie dolegliwości bólowe podczas zabiegu oraz krótki czas rekonwalescencji to jedne z zalet, które nakłaniają klientki do korzystania z dobrodziejstw mezoterapii. Systematyczne powtarzanie zabiegu przyniesie Ci trwałe rezultaty.

Jeśli zależy Ci na tym, aby cieszyć się piękną i zadbaną skórą - zacznij wprowadzać w życie zaprezentowane tu wskazówki. Systematyczność, odpowiednio ułożona pielęgnacja oraz zabiegi gabinetowe pomogą Ci uzyskać promienną skórę. Od czego zaczniesz w pierwszej kolejności?