Sposoby na piękną i promienną cerę

Sposoby na piękną i promienną cerę

Piękna i promienna cera to marzenie każdej kobiety. Przede wszystkim, bardzo ważna jest pielęgnacja skóry za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Niekiedy, warto skorzystać z różnego rodzaju zabiegów w salonach kosmetycznych, które potrafią zdziałać cuda! Sprawdź zatem sposoby na piękną i promienną cerę każdego dnia!

Kilkuetapowa pielęgnacja skóry

Odpowiednia pielęgnacja naszej skóry powinna odbywać się w kilku etapach. Przede wszystkim, niezwykle istotne jest oczyszczenie skóry. W tym celu niezbędny będzie nie tylko płyn micelarny, który służy nam do pozbycia się makijażu. Dokładne oczyszczanie zapewni nam również pianka myjąca do twarzy lub żel. W ten sposób pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku lub hydrolatu, który ma za zadanie przywrócić skórze jej naturalny poziom pH. Chroni ją także przed rozwojem bakterii, a także odżywia i nawilża. Ostatni krok to nałożenie kremu pielęgnacyjnego, dostosowanego do potrzeb naszej skóry. Może on być odżywczy, nawilżający lub normalizujący. Warto również pamiętać o tym, aby za każdym razem, przed wyjściem z domu stosować kremy z ochroną przeciwsłoneczną. Dzięki temu możemy ochronić naszą skórę przed oparzeniami słonecznymi, a także zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Kilkuetapowa pielęgnacja sprawi, że nasza cera będzie piękna, promienna i pełna blasku. Zdecydowanie poprawi się także jej koloryt.

Skuteczne zabiegi na twarz

Zabiegi na twarz proponowane przez różnego rodzaju salony kosmetyczne mogą mieć pozytywny wpływ na wygląd i stan naszej cery. Do najpopularniejszych zabiegów, które posiadają wiele zwolenników możemy zalicza się przede wszystkim mezoterapia igłowa. Poznań, Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie z pewnością znajdziemy salony kosmetyczne oferujące ten zabieg. Pamiętajmy, aby korzystać z usług sprawdzonych miejsc, które przeprowadzają zabiegi profesjonalnie i w sterylnych warunkach. Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą, ale jedynie w powierzchownych warstwach skóry. Do komórek wstrzykiwany jest preparat przeznaczony dla pacjenta, na przykład witamina C lub kwas hialuronowy. Równie popularny jest zabieg mezoterapii mikroigłowej. Czym się różni od tradycyjnej mezoterapii? Przede wszystkim jest zdecydowanie mniej inwazyjny. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie, o wymiennych, jednorazowych głowicach zakończonych krótkimi igełkami. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a pacjenci odczuwają zdecydowanie mniejszy dyskomfort, niż w przypadku tradycyjnej mezoterapii igłowej.