Piątek wieczór przed telewizorem

Piątek wieczór przed telewizorem

Pozornie dość naturalny i normalny sposób relaksu. Po pięciu dniach w pracy nie zawsze mamy ochotę na spędzanie czasu ze znajomymi i po prostu szukamy odpoczynku na kanapie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, czego potrzebujemy do tego typu aktywności. Do pełni szczęścia przyda się odpowiednie przygotowanie, które pozwoli nam cieszyć się tym spokojem przez następne kilka lat.

Właściwy sprzęt

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, na jakim telewizorze oglądamy. Pierwszym pomysłem jest zawsze znalezienie największego wyświetlacza, który pozornie da nam możliwość dostrzeżenia każdego, ale to absolutnie każdego szczegółu. Dlaczego to rozwiązanie nie jest aż tak korzystne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka? Ponieważ nie każdy telewizor pasuje do każdej przestrzeni. Przy mniejszych pomieszczeniach możemy poczuć się wręcz przytłoczeni w momencie, w którym musielibyśmy każdego dnia mierzyć się ze zbyt dużym ekranem. Warto również zwrócić uwagę na głośniki. Kino domowe to pakiet najwyższej jakości dźwięku oraz widoku, o czym wiele osób zdaje się zapominać.

Co wybieramy?

Walka o pilota toczy się praktycznie w każdym domu lub mieszkaniu. Czasami decyduje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", innym razem kluczowy głos ma głowa rodziny. Nie da się jednak ukryć, że każdy domownik ma swoje, ulubione filmy lub seriale. Dzieciaki z pewnością garną się do oglądania wszelkiego rodzaju kreskówek. Zazwyczaj w przypadku żon furorę robią komedie romantyczne oraz wszelkiego rodzaju produkcje wywołujące emocje. Mężczyźni zapatrzeni są w kryminały oraz kino akcji. Oczywiście taki podział jest w duże mierze oparty o stereotypach i nie musi wcale oddawać rzeczywistości. Warto jednak opracować jeden lub dwa systemy podziału pilota. Jeżeli nie będziemy w stanie zdecydować się na jeden wariant, możemy także postawić na konsensus w postaci kina familijnego, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Sportowe emocje

Robert Lewandowski strzelający kolejne gole dla FC Barcelony oraz reprezentacji Polski. Iga Świątek pokonująca kolejne rywalki na tenisowych kortach. A może Kamil Stoch, latający kolejne metry na światowych skoczniach? Zdecydowana większość Polaków ma w swoich domach narodowych bohaterów, którym kibicuje praktycznie każdego dnia. Najczęściej objawia się to oczywiście poprzez oglądanie meczów lub konkursów. Jest to z pewnością coś do obejrzenia dla całej rodziny.