Jasło i okolice - doskonała lokalizacja na weekend!

Jasło i okolice - doskonała lokalizacja na weekend!

Jasło jest miastem w południowo-wschodniej Polsce, należącym do województwa podkarpackiego. Jest niezwykle urokliwą małą miejscowością, którą warto odwiedzić na weekend. Doskonale sprawi się w przypadku rodzin z dziećmi, jak i spokojnego wyjazdu z drugą połówką. Również okolice tego niewielkiego miasta są warte odwiedzenia.

Jasło - idealne na weekend z dziećmi

Jasło jest miastem, które doskonale sprawdzi się na spokojny weekend z dziećmi. Do zaoferowania ma wiele atrakcji, które z pewnością spodobają się najmłodszym. Warto odwiedzić przede wszystkim aqua park, który oferuje wiele wodnych atrakcji. Znajdziemy tam przede wszystkim basen rekreacyjny, zjeżdżalnie oraz jacuzzi i bicze wodne. To świetna atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ciekawą atrakcją dla dzieci i dorosłych są także udostępnione cztery miejskie gry turystyczne, które zostały opracowane z myślą o zwiedzaniu Jasła trasą wyznaczoną poprzez różne zagadki prowadzące do odkrycia tajemnicy lub skarbu. Jasło oferuje także wiele sportowych oraz rekreacyjnych atrakcji. Przede wszystkim warto odwiedzić Ogródek Jordanowski, w którym znajduje się plac zabaw, skatepark oraz siłownia na świeżym powietrzu. Znajduje się tam także boisko oraz tor dla rowerów TRX. Możliwości na spędzenie wolnego czasu jest wiele i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Jasło - stolica wina

Jasło jest miastem, które powinni odwiedzić przede wszystkim miłośnicy dobrego wina. W końcu Jasło nazywane jest stolicą polskiego winiarstwa. Przez miasto oraz jego okolice przebiega "Jasielski szlak winny", który składa się z szesnastu winnic. Co roku, w ostatni weekend sierpnia w Jaśle odbywają się Międzynarodowe dni wina, która jest jedną z największych imprez winiarskich w kraju. W trakcie tej imprezy, wiele winnic z kraju oraz świata prezentuje swoje trunki, a goście mogą spróbować, a także kupić wino od producentów. Podczas Międzynarodowych Dni Wina mieszkańcy prezentują także sztukę i kulturę miasta. W Jaśle odbywa się wówczas wiele ciekawych atrakcji i imprez towarzyszących, dlatego jest to także świetna impreza dla rodzin z dziećmi.

Przystanek Kwiatowa w Jaśle

Przystanek Kwiatowa to ośrodek rekreacyjny, który warto odwiedzić latem. Jest to duży teren rekreacyjno-wypoczynkowy znajdujący się nad Zbiornikiem Wodnym Skałki. Znajduje się tam kąpielisko z możliwością wypożyczenia rowerków wodnych i łódek. Dostępne jest także boisko do siatkówki oraz koszykówki, a także wyznaczone miejsca do grillowania. To świetne miejsce dla wszystkich, którzy chcą się zrelaksować i odpocząć - zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Przy terenie rekreacyjnym znajdują się jasielskie skałki, które są jednym z najciekawszych obiektów geologicznych w Polsce.