Jak zadbać o ogród po zimie? Oto kilka naszych sprawdzonych rad!

Jak zadbać o ogród po zimie? Oto kilka naszych sprawdzonych rad!

Pierwsze promienie słońca przebijające się spośród chmur i dodatnia temperatura to sygnał, aby zabrać się za wiosenne sprzątanie ogrodu. Zima zostawia po sobie spory nieład, którym warto się zająć, jeśli w ciepłe miesiące chcemy cieszyć się uporządkowanym podwórkiem, z którego aż żal będzie wracać do domu. Jeśli ogrodowe porządki masz jeszcze przed sobą, to koniecznie zostań  nami i poznaj kilka naszych sprawdzonych rad. Zapraszamy!

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Ostra, biała zima wprawdzie wygląda pięknie, ale potrafi uczynić prawdziwe spustoszenie na naszym trawniku. Trawnik jest swego rodzaju wizytówką każego ogrodu, dlatego porządki warto zacząć właśnie od niego. W pierwszej kolejności pozbądź się wszystkich chwastów. Goły obszar trawnika należy przekopać i obsiać nasionami. Podczas tych prac pomocnym narzędziem może okazać się walec do trawy, który ujednolici powierzchnię trawnika i zlikwiduje wszelkie wybrzuszenia gleby. Pamiętaj, żeby regularnie podlewać swój trawnik, aby dobrze wyrósł i aby cieszył Twoje oczy intensywnym, zielonym kolorem. Jednak, zamiast bezsensownie wylewać wodę z kranu, warto już wcześniej zadbać o jej dodatkowe ilości. Doskonałym pomysłem będzie więc zbieranie deszczówki, a w zimę także śniegu.

Odnawianie po zimie drewnianych mebli

Jeśli zależy Ci, aby Twoje meble ogrodowe służyły Tobie jak najdłużej warto przed każdym sezonie zadbać o ich konserwację i odświeżenie. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy przygotować powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć. Dobrze będzie rozkręcić meble, odkurzyć je lub przetrzeć mokrą ścierką, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Następnie wyrównać powierzchnię i całkowicie pozbyć się łuszczącego pokrycia. Po tych krokach należy jeszcze raz umyć meble i poczekać aż wyschną. Drewniane meble przed malowaniem warto zabezpieczyć impregnatem, który uchroni je przed działaniem warunków atmosferycznych.

Dekorowanie ogrodu na wiosnę

Dekorowanie ogrodu i obsadzanie kolorowymi roślinami to najprzyjemniejsza część tego przedsięwzięcia.  Pamiętaj, aby przed sadzeniem zaopatrzyć się w duże ilości uniwersalnej ziemi, która sprawdzi się przy prawie każdym typie roślin. Jeśli chcesz, aby Twój ogród prezentował się jeszcze piękniej – kwiatkami czy inną roślinnością warto obsadzić nie tylko przygotowane klomby, ale także donice drewniane, które bez problemu możesz później przenosić i zmieniać ich miejsce, aby jeszcze częściej cieszyły oczy. Podsumowując, jeżeli czekają Cię wiosenne prządki w ogrodzie, warto zabrać się za nie już na początku sezonu i mieć je jak najszybciej z głowy, aby za kilka tygodni cieszyć się pięknym podwórkiem.