Jak wyremontować stary dom?

Jak wyremontować stary dom?

Czy stary, zaniedbany budynek można zamienić w funkcjonalny i zachwycający dom? Oczywiście, że tak! Oczywiście wymaga to niekiedy dość dużego nakładu pracy, ale efekt finalny z pewnością będzie tego warty. Na co zwrócić uwagę podczas remontu starego domu i jak odnowić jego wnętrza? Sprawdź!

Prace remontowe na zewnątrz

Remont starego domu powinniśmy zacząć od zewnątrz. Obszar renowacji jest uzależniony przede wszystkim od stanu budynku, a także budżetu, jaki posiadamy. Należy dokładnie sprawdzić, które elementy wymagają wymiany. Zazwyczaj konieczna będzie wymiana wszystkich okien, drzwi zewnętrznych oraz dachu. Na tym etapie warto sprawdzić, czy odpowiada nam układ domu. Być może dobrym rozwiązaniem będzie wyburzenie którejś ze ścian. Nie zapominajmy o odmalowaniu elewacji. Pamiętajmy, że wygląd zewnętrzny domu jest niejako jego wizytówką. Zadbajmy o jego wygląd zewnętrzny. Jeśli płot ogradzający dom jest stary i zniszczony - również zastanówmy się nad jego wymianą. Przed wejściem do domu połóżmy duże donice ogrodowe z roślinami. Będą zachęcać do wejścia do środka i doskonale urozmaicą przestrzeń przed domem.

Jak odnowić wnętrze starego domu?

Zanim przystąpimy do prac remontowych, dokładnie rozejrzyjmy się, co znajduje się w środku. Być może znajdziemy tam elementy, które warto zachować - na przykład stara cegła lub antyczne meble. Dzięki temu zachowamy wyjątkowy charakter domu i nawiążemy do jego dawnego wyglądu. Konieczna może okazać się na przykład renowacja mebli Katowice. Dzięki temu nadamy im drugie życie i z pewnością będą unikatowe i sprawią, że wnętrze domu nabierze niezwykłego charakteru. Stara cegła może zdobić jedną ze ścian, resztę wystarczy odmalować. Wiele starych domów posiada także niezagospodarowane poddasze. Warto powiększyć powierzchnię użytkową budynku, adaptując strych. Wiele osób uważa, że stare budownictwo jest przytulne i niezwykle klimatyczne. Stary dom po remoncie może stać się wyjątkową przestrzenią, którą pokochają wszyscy domownicy.

Dodatki, które ożywią wnętrze

Wnętrze domu warto ożywić stosując różnego rodzaju dodatki, które jeszcze bardziej podkreślą styl panujący we wnętrzu. Jeśli zdecydujemy się zachować dawny klimat, który panował w pomieszczeniach, odnawiając stare meble czy zostawiając cegłę, to doskonale sprawdzi się podświetlenie obrazów znajdujących się na ścianie. To jeszcze bardziej podkreśli klimat wnętrza. Doskonale sprawdzą się także różnego rodzaju wazony, poduszki czy stylowe oświetlenie.