Jak odpoczywają Polacy?

Jak odpoczywają Polacy?

Zapytano Polaków, o to jak lubią spędzać wakacje. Odpowiedzi nie były zaskakujące: rodacy uwielbiają relaks i beztroski odpoczynek. Wybierają go znacznie chętniej niż aktywne zwiedzanie i wycieczki objazdowe. Oto kilka wniosków z przeprowadzonego badania.

Fotele masujące - Polacy lubią odpoczywać na wakacjach

Polacy lubią wypoczywać na wakacjach. Nie chcemy biegać cały dzień, bo to by nas zmęczyło! Chcemy po prostu poleżeć na słońcu, posłuchać muzyki, zjeść jakiś owoc i wypić zimny napój. Dlatego, gdy Polacy znajdą na plaży lub przy basenie, chętnie korzystają z ich uroków przez wiele godzin - tak wynika z najnowszego badania przeprowadzone wśród osób wyjeżdżających w tym roku na wakacje.

Na pytanie dotyczące tego, jakie atrakcje powinny znaleźć się w idealnym pokoju hotelowym, większość ankietowanych wskazała na fotele masujące, telewizor oraz mini bar.

Ekskluzywne domy zamiast hoteli

Polacy coraz częściej zamiast hoteli wybierają luksusowe domy oraz apartamenty. Ekskluzywny dom to nowoczesny typ zakwaterowania, który można znaleźć w całej Europie. Jest to rodzaj hotelu z tą różnicą, że goście mają w domu wszystko, czego potrzebują - mogą przygotowywać sobie posiłki, czytać książki z biblioteki lub oglądać kanały telewizyjne, który zostały dobrane specjalnie dla najemców.

Trend ten stał się również widoczny wśród Polaków, którzy preferują podróże zagraniczne - przekonuje pracownik firmy oferującej ekskluzywne domy na sprzedaż. Nie ma przy tym znaczenia kierunek wycieczki. Apartamenty chętnie wybierają zarówno osoby udające się do najpopularniejszych kurortów, jak i bardziej egzotycznych krajów.

Polacy kochają Podkarpacie i Jasło - powodów im nie brakuje

Jak wynika z najnowszych badań Polskiej Organizacji Turystycznej, Polacy kochają Podkarpacie. W drugiej połowie ubiegłego roku odwiedzali to województwo częściej niż turyści z jakiegokolwiek innego kraju. Najpopularniejszym celem podróży było miasto Sanok, które słynie z malowniczej starówki i wyjątkowych walorów przyrodniczych.

Rodacy doceniają również to, można tu uciec od zgiełku miasta. Znajdują się tu różne ośrodki górskie, gdzie można uprawiać turystykę pieszą lub narciarską i cieszyć się naturą. Nie brakuje również malowniczo położonych miasteczek takich jak Jasło. Co więcej, jeśli wolisz bardziej tętniące życiem miejsca, również je znajdziesz; jest tu wiele miast, takich jak Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg, Sanok czy Jarosław z piękną architekturą, mnóstwem okazji do zakupów i ciekawą ofertą kulturalno-rozrywkową.